RAMA: BE TI JAPË FUND DYFYTYRËSISË ME SHQIPTARËT

Europianet të mos na kërkojnë më shumë seç na mbajnë gjunjët ndërkohë që përkëdhelin Serbinë. Serbia duhet të jetë reciproke.

Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama në mbledhjen e përbashkët mes dy qeveriave asaj të Shqipërisë dhe Kosovës.

Në fund të mbledhjes Kosova dhe Shqipëria firmosën një sërë marrëveshjesh, të cilët do t’i shërbejnë ekonomisë dhe popullit shqiptar në tërësi.

Ndër marrëveshjet kryesore që do të arrihen në këtë takim: krijimi i lehtësirave doganore mes dy vendeve; unifikimin e doganave dhe heqjen e tarifës së shërbimit të roamin

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...