RAMA: BE TI JAPË FUND DYFYTYRËSISË ME SHQIPTARËT

Europianet të mos na kërkojnë më shumë seç na mbajnë gjunjët ndërkohë që përkëdhelin Serbinë. Serbia duhet të jetë reciproke.

Kështu u shpreh kryeministri Edi Rama në mbledhjen e përbashkët mes dy qeveriave asaj të Shqipërisë dhe Kosovës.

Në fund të mbledhjes Kosova dhe Shqipëria firmosën një sërë marrëveshjesh, të cilët do t’i shërbejnë ekonomisë dhe popullit shqiptar në tërësi.

Ndër marrëveshjet kryesore që do të arrihen në këtë takim: krijimi i lehtësirave doganore mes dy vendeve; unifikimin e doganave dhe heqjen e tarifës së shërbimit të roamin

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...