Prekëse! Videoja që tregon qartë se ku mund të arrijë dashuria e një burri për një grua

Ka dashuri që lindin dhe vazhdojnë pa u ndërprerë kurrë. Dashuri që vazhdon edhe kur do të duhej të dorëzohej në kufijtë e saj dhe të mbështetej në ndihmën e jashtme.

Jack Brennan është 84 vjeç dhe historia e tij përfundoi në faqet e një prej gazetave më të rëndësishme irlandeze, “Mirror”.

Frenchpark, në Roscommom, Irlande është vendi ku jeton me bashkëshorten e tij Bernie, shkruan ShkodraNews. Ata kanë qenë së bashku përgjithmonë, por për shtatëmbëdhjetë vjet ata e kanë bërë atë në një mënyrë më të vështirë.

Në fakt, gruaja është krejtësisht e paaftë të lëvizë dhe nuk mund të kryejë ndonjë aktivitet, përfshirë ato që kanë të bëjnë me kujdesin dhe higjenën personale.

Burri i saj që kujdeset për të është 80 vjeç. Ama ata ia dolën, falë dashurisë që i lidh.

Zgjidhja më e logjikshme do të ishte që ajo të strehohej në një azil që mund të ofrojë ndihmë në mënyrë të vazhdueshme, por Jack preferon të kujdeset për të personalisht.

Ai përdor kujdesin shëndetësor vetëm për dy orë e gjysmë në ditë, kohë në të cilën ai i dedikohet aktiviteteve që kanë të bëjnë me veten, shpenzimet dhe nevojat e tjera shtëpiake. Të premten ai arrin të ketë dy orë të lira dhe është në atë fazë që i kushtohet aktiviteteve të tilla si pazaret.

Për pjesën tjetër të kohës, një minutë nga shtrati i Bernie nuk largohet.

Historia ka mahnitur mediat irlandeze, jo vetëm për shkak se ajo është një kapitull i bukur i dashurisë, por edhe për shkak se ajo paraqet një arsye të rëndësishme për reflektim mbi nevojën për të ofruar ndihmë për njerëzit që janë në të njëjtën situatë si Bernie.

Jo gjithkush ka privilegjin të jetë në gjendje të mbështetet në një dashuri si ajo e Jack-ut.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...