Një baba jep provimin me foshnjen në krah, më pas ndodh diçka rrënqethëse…

e vjen keq, me respekt, me fat, me siguri, me shi, me zor, me diell, me para, me dashuri, me vete

Të bëhesh prind është një aspekt i ri i jetës që na ndryshon plotësisht. Tani kemi perspektiva të tjera në jetë dhe fëmijët tanë bëhen përparësi. Pa marrë parasysh se sa i zënë mund të jemi, nëse jemi të përgjegjshëm, gjithmonë do të gjejmë kohë për fëmijët tanë.

Në fakt, si prindër, nuk ka shpërblim më të madh, për të gjithë punën që bëhet, sesa për të parë fëmijët e tyre të rriten dhe të bëhen njerëz të mirë. Edhe pse kërkon shumë përpjekje, e cila është krejtësisht e vlefshme.

Kjo është arsyeja pse, edhe nëse jemi të lodhur, gjithmonë duhet të mbajmë parasysh çmimin përfundimtar.

ShkodraNews shkruan se imazhi i këtij burri familjar ka bërë xhiron e të gjithë botës.

Kjo është një tablo shumë e thjeshtë: Burri mban djalin e tij në krahë në universitet, ndërsa po jep një provim.

Imazhi ka gjeneruar miliona reagime në rrjetet sociale.

Një përdorues ka postuar foton në platformën Facebook dhe tani, ky burrë vijon të konsiderohet si një shembull i mirë për të qenë një baba i mirë dhe një luftëtar i madh.

Fotografia është marrë në një universitet peruvian.

Përkundër të gjitha pengesave me të cilat përballemi kur duam të kemi një karrierë dhe edukojmë fëmijët tanë, ky njeri tregon se ka një vullnet të hekurt.

“I heq kapelën time, çfarë babai i mirë …”, komentoi një përdorues në Facebook.

“Më duket më e mira, kam parë kaq shumë gra që e bëjnë këtë, por duke e parë tek e bën një mashkull, më bën të lumtur. Ju meritoni të gjithë suksesin e kësaj bote”, shkruhet në një koment tjetër.

Natyrisht ne i japim një duartrokitje të madhe këtij babai të mirë!

Është e zakonshme për ne të shohim nënat që e bëjnë këtë gjë, por për fat të mirë bota po ndryshon dhe etërit që dinë të kujdesen 100% të fëmijëve të tyre janë gjithnjë e më shumë!

Çfarë mendoni ju? Na lini një koment dhe mos harroni të ndani këtë histori të bukur me miqtë tuaj në Facebook.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...