Nëna shet vajzën e saj 4-vjeçare për 3 mijë euro

Një nënë nga Afganistani ka pranuar se ishte e detyruar të shesë vajzën e saj 6-vjeçare, vetëm e vetëm për të përfituar ushqim.

Ajo madje tregoi për CNN se shumë familje në Afganistan e bëjnë diçka të tillë.

Gruaja vendosi të shiste vajzën e saj të vogël Akilën tek një burrë i vjetër.

Çmimi i shitjes sipas saj ishte 3 mijë dollarë, ndërsa deri tani ka marrë vetëm 70 dollarë.

Burri i saj ishte vr.arë, ndërsa thekson se e ka bërë këtë gjë për të ushqyer fëmijët e tjerë.

Familja e burrit të moshuar që ka blerë vajzën nga ana tjetër pranon se e ka blerë për t’u martuar, dhe se mosha e vajzës nuk ka rëndësi për ta.

Historia ka shokuar mijëra njerëz në të gjithë botën, teksa këto familje ndihen të pafuqishme përpara çdo zgjidhje tjetër.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...