HENDBOLL, VLLAZNIA FITON KUPËN “PAVARËSIA”

Vllaznia është shpallur fitues e Kupës së Pavarësia në Hendboll. Kjo kupë u zhvillua në qytetin e Shkodrës dhe skuadra kuqeblu u shpall fituese duke mundur në finale skuadrën e Elbasanit.

Sekretari i federatës shqiptare të hendbollit Armand Çakalli shprehet se po bëhen përpjekje për ta zhvilluar më tutje këtë sport.

Trajneri i Vllaznisë Artan Durro, skuadra që fitoi Kupën Pavarësia në Hendboll shprehet i kënaqur për këtë sukses që arrihet në qytetin e tij.

Vllaznia fitoi 25-9 ndeshjen gjysmëfinale përballë Cërrikut dhe në finale mundi 22-17 skuadrën e Elbasanit duke fituar kështu kupën Pavarësia. Në fund u shpërndanë edhe çertefikatat përkatëse për fituesit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...