BASKET FEMRA, VLLAZNIA FITON ME ELBASANIN

Vllaznia në basketboll për femra ka arritur një fitore ndaj Elbasanit në ndeshjen e luajtur në pallatin e sportit “Qazim.Dervishi”.

Vajzat shkodrane fituan 85-67 përballë Elbasanit. Një ndeshje e dominuar nga Vllaznia e cila fitoi në të gjitha periodat duke dominuar krejt takimin.

Nën drejtimin e trajnerit Blledar Gjeçaj gradualisht kjo skuadër po njeh një rritje në lojë dhe rezultate.Trajneri Gjeçaj shprehet se tashmë në ekip po mendohet edhe për elementin e ri.

Vllaznia fitoi 25-23 periodën e parë, 20-11 të dytën, 20-19 periodën e tretë dhe 20-14 10 minutëshin e fundit. Vajzat kuqeblu shpresojnë që tashmë edhe në Play Off në fund të sezonit të arrijnë një paraqitje sa më të mirë.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...