Video/ Si mbijetoi 1-vjeçarja në shinat e trenit?

Një vajzë e vogël ka shpëtuar për mrekulli pasi u rrëzua në shinat e një treni në Indi.

Vogëlushja ia doli të mbijetojë pasi ishte në mes të shinave dhe trupi i saj i brishtë nuk u prek nga rrotat e trenit. Në pamje, duket si 1-vjeçarja qëndron në mes të stacionit hekurudhor duke qarë.

Ngjarja e ndodhur me 20 nëntor tregon pasagjerët, të cilët me largimin e trenit nxitojnë të marrin vogëlushen dhe t’i japin ndihmën e parë.

Sipas mediave lokale, një banor vendas po shkonte për në Jhansi me gruan dhe dy fëmijët kur vuri re se kishte harruar çantën dhe doli jashtë trenit. Bashkëshortja e ndoqi dhe vogëlushja i rrëshkiti nga krahët dhe përfundoi në shinat e trenit.

Fatmirësisht, 1-vjeçarja nuk pësoi lëndime serioze.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...