Si përshëndetej publiku në teatër më 1962

Një traditë e Teatrit Popullor ka qenë përshëndetja në fund të premierës jo vetëm e trupës së aktorëve, por e gjithë stafit realizues. Në foton e parë “Morali i Zonjës Dulska” (1962), në foton e dytë “Jeta e tjetrit” (1988).

I njëjti prezantim është bërë edhe në 2017 në Kinë, pas shfaqjes “Zbutja e Kryeneçes”, produksion i Teatrit Kombëtar.

Përshëndetja , ngjitja në skenë e trupës realizuese është një moment triumfues dhe emocionues i shfaqjes dhe gjithë pjesës së stafit. Kjo traditë vijon ende në Teatrin Kombëtar.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...