SHKODËR, AKSIONI “TË PASTROJMË SHQIPËRINË”

Shkodra është bërë pjesë e aksionit kombëtar “Të Pastrojmë Shqipërinë”. Prefektura dhe disa institucione të tjera ndërmorën këtë aksion tek pedonalja tek ura e Bunës në hyrje të qytetit të Shkodrës.

 

 

Sekretarja e prefekturës Felek Kasemi tha se bashkia Shkodër i ka dërguar zonat e ndotura të qytetit dhe grupet për pastrimin gjatë ditës së sotme janë shpërndarë në këto pika të ndryshme për të dhënë një mesazh për qytetarët.

 

 

Duke shfrytëzuar këtë ditë prefektura i kërkon bashkisë Shkodër që të jetë më e përgjegjshme sa i përket pastrimit të qytetit.

 

 

Ndërsa punonjësit e institucioneve pastronin pedonalen tek ura e vjetër e Bunës përballë qëndronte grumbulli i madh i zhavorit ose fare pak metra afër urës mbetje në tokë dhe një kazan mbeturinash i papastruar por edhe me mbeturina të hedhura jashtë tij. Këto aksione qartësisht janë të pamjaftueshme për të mbajtur pastër qytetin.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...