POLICIA GREKE VRET NJË SHQIPTAR NË JANINË

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë gjatë përplasjes me armë zjarri me policinë greke pranë fshatit Vissani Pogonit në rajonin e Janinës.

Ngjarja ndodhi rreth orës 18:00 të ditës së sotme (22 nëntor), teksa një grup policësh grekë kishin nisur kontrollet në zonë për një grup që trafikonte lëndë narkotike.

Mediat lokale greke shkruajnë se grupi i është përgjigjur me armë zjarri policisë, ndërsa forcat e rendit u janë përgjigjur me të njëjtën mënyrë duke vrarë njërin prej shqiptarëve.

Ende nuk dihet identiteti i viktimës.

Nga përplasja me armë, një polic grek është plagosur lehtë në dorë.

Policia greke ka nisur kërkime të gjera në zonë për të arrestuar shqiptarë të tjerë.Policia greke ka sekuestruar 100 kg kanabis të vendosura në

6 çanta.Grupi i shqiptarëve përbëhej nga 5 veta, 4 të tjerët u larguan në pyll

Sipas të dhënave, grupi shqiptar ka braktisur çantat e tyre me hashash që po transportonin për në territorin grek

Çfarë ndodhi? Sazan Guri shpërthen në lot ‘LIVE’ në emision

Në “Ftesë në 5” me Bieta Sulon ishte i ftuar Sazan Guri, i cili mes lotësh foli për humbjen e qenit të tij.   Ambientalisti tregoi...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare në rrjetet sociale, ku gazetarja Sonila Musai shfaqet me vello nusërie dhe Eni Tare,   ish-banori i...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Fëmija me sindrοmën Dοwn i dashuruar pas Luizit: “ti nuk më pëlqen se e shan” video

Luizi ka marrë informacionin më të rëndësishëm nga njerëzit...

Eni i BBV i jep fund beqarisë me gazetaren e njohur? Dalin fotot nga ceremonia e tyre…

Disa fotografi të publikuara në faqet e tyre zyrtare...

Armando Broja i bën surprizën e bukur Luizit brenda në shtëpinë e BBV (foto)

Tashmë reality show “Big Brother VIP Albania” ka përfshirë...