Florian Binaj: I zhgënjyer nga çdo qeveri, jemi sa një qytet europian

Aktori i njohur i humorit, Florian Binaj i ftuar në “360 Gradë” në Ora News, u shpreh se është i zhgënjyer nga çdo qeveri gjatë këtyre 28 viteve.

“Unë jam i zhgënjyer nga çdo qeveri. Ne jemi 3 mln banorë. 3 mln banorë është një qytet evropian. Në 28 vite nuk kemi bërë dot një qytet evropian.

 

Aq km rrugë sa kemi, në 28 vite i kishim shtruar një herë për qejf, një herë për po…. dhe nuk janë bërë akoma. Këtyre njerëzve nuk u plas fare për shqiptare. Me kaq mln banorë sa jemi dhe kaq pasuri publike që edhe janë edhe s’janë tonat,

 

Arabia Saudite dhe Abu Dabi, rërë, naftë, det, dhe janë bërë super-shtete. Ne kemi më shumë gjëra dhe nuk bëhemi”, tha Binaj.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...