Meshkujt që martohen me këto gra janë më të lumturit! Shkenca e konfirmon!

Gjatë gjithë jetës, femrat mundohet të gjejnë se çfarë pëlqejnë meshkujt tek një femër. Duke qënë se meshkujt janë natyra më të thjeshta se femrat, ata i shprehin më haptazi pëlqimet e tyre.

Por gjithsesi ndoshta ky studim i kryer nga departamenti i psikologjisë në UNAM do ju surprizojë, pasi u zbulua se meshkujt, të cilët janë në një lidhje me femra të kolme apo martohen me to, janë 10 herë më të lumtur sesa ato që janë në marrëdhënie me femra “elegante”. E kishit menduar një gjë të tillë?

A i dini arsyet përse?

– Le të themi më shumë kile, më shumë dashuri.

– Meshkujt vdesin për ushqim, po ashtu edhe kjo kategori femrash.

– Ato mund të gatuajnë shumë mirë dhe mënyra për t’i rrëmbyer zemrën një mashkulli është përmes stomakut.

– Përqafimet e tyre janë më të këndshme.

– Janë më “funny”. Më shumë të qeshura, pra më shumë lumturi.

– E kanë shumë të thjeshtë t’i blejnë dhurata. Disa çokollata do të ishin ideale.

– Nuk ka nevojë për dieta. Palestra ta shpif gjithsesi, apo jo?

Me këtë pije ju humbisni 10 cm nga beli juaj në vetëm katër ditë…

Uji me tranguj është një element kyç për bark të sheshte, e cila ishte krijuar nga dietologia Cynthia Sass. Kjo pije e shijshme mori...

Zbulohet “molla e sherrit” mes Luizit, Arbanës dhe Eduardit

Fituesi i spektaklit televiziv "BBV2", Luiz Ejlli ka qenë një ndër këngëtarët më të kërkuar këtë sezon veror. Gjithashtu, ai u bë pjesë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...