“KËRKIMI I DITURISË , OBLIGIM PËR ÇDO MYSLIMAN”

Medreseja “Haxhi Sheh Shamia” dega e djemve në qytetin e Shkodrës zhvillohet nje tribune me nxenesit e kesaj shkolle me teme: “Kerkimi i diturise eshte obligim per cdo musliman”.

Ky aktivitet u organizua në kuadër të përkujtimit të muajit të Lindjes se Profetit Muhamed . I pranishëm në këtë aktivitet ishte myftiu

Muhamed Sytari i cili përcolli mesazhin për të rinjtë duke i thënë atyre që të mos devijojnë nga feja port e ndjekin rrugën e saj.

Ky është muaji që na kujton se Profeti Muhamed lindi për të kryer një mision të shenjtë dhe pjesa kryesore e këtij misioni është zhvilluar pikërisht në këtë muaj.

StarPlusTv

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Erdogan: Izraeli po sillet si organizatë, jo si shtet

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi të mërkurën...