SHKODËR, SHTOHEN HAPËSIRAT E GJELBËRTA

Kontrata e re me sipërmarrjen e gjelbërimit në Bashkinë e Shkodrës parashikon shtimin me 8500 m2 hapësirë e gjelbër në qytet. Në akset kryesore po realizohet mbjellja e pemëve të reja si dhe zëvendësim/ plotësimi i atyre që nuk janë efiçente.

Po ashtu, parashikohet mirëmbajtja e rrugës së Shirokës, teksa janë mbjellë drurë dekorativë në rrugën e Kalasë Rozafa.

Në rrugët e qytetit, po punohet për gjelbërimin e hapësirave ndarëse në trotuare, ku përveç tapetit të gjelbër po vendosen edhe “gardhe” me shkurre dekorative anash tyre.

Vëmendje e veçantë po i kushtohet edhe mirëmbajtjes së hapësirave të gjelbra në blloqet e banimit.

StarPlusTv

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...