Ishte koha e tollonave dhe bukës me racione. Fotot e rralla

Këto foto janë realizuar në vitin 1990 në Shqipëri nga fotografi Martin Parr.

Skamje, varfëri dhe rradhë për të blerë bukën dhe ushqimet e ditës.

Ky ishte një ritual që shqiptarët u përballnin çdo ditë.

Në këtë kohë, kishin filluar lëvizjet e para për rrëzimin e sistemit komunist.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...