BASHKIA ZGJERON HAPËSIRËN NË VARREZAT PUBLIKE NË STOM-GOLEM

Problemi me hapësirën në varrezat publike në Stom-Golem ka marrë zgjidhje për një afat shumëvjeçar. Janë 35 mijë metër katror ku tashmë punimet e bashkisë Shkodër janë drejt përfundimit të plotë.

Përmes këtyre fotove që po ndiqni verehet se ka përfunduar rrethimi, sistemimi i parcelave të reja, hapja dhe asfaltimi i rrugëve të brendshme të varrezave.

Investimi për sistemimin dhe ndërhyrjet e nevojshme kap vlerën e 11 milion lekëve, ndërsa vlera e shpronësimeve që mbulohet nga buxheti i bashkisë së Shkodrës arrin në 10 milion lekë.

Bashkia e Shkodrës i kishte nisur proçedurat prej mëse dy vitesh e gjysmë, por vetëm në gjysmën e gushtit qeveria miratoi shpronësimet e nevojshme për tokën e varrezave publike.

StarPlusTv

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...