BASHKIA ZGJERON HAPËSIRËN NË VARREZAT PUBLIKE NË STOM-GOLEM

Problemi me hapësirën në varrezat publike në Stom-Golem ka marrë zgjidhje për një afat shumëvjeçar. Janë 35 mijë metër katror ku tashmë punimet e bashkisë Shkodër janë drejt përfundimit të plotë.

Përmes këtyre fotove që po ndiqni verehet se ka përfunduar rrethimi, sistemimi i parcelave të reja, hapja dhe asfaltimi i rrugëve të brendshme të varrezave.

Investimi për sistemimin dhe ndërhyrjet e nevojshme kap vlerën e 11 milion lekëve, ndërsa vlera e shpronësimeve që mbulohet nga buxheti i bashkisë së Shkodrës arrin në 10 milion lekë.

Bashkia e Shkodrës i kishte nisur proçedurat prej mëse dy vitesh e gjysmë, por vetëm në gjysmën e gushtit qeveria miratoi shpronësimet e nevojshme për tokën e varrezave publike.

StarPlusTv

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...