Misteri i hotelit të braktisur, ndër më të mëdhenjtë në gjithë botën

Japonia është një nga vendet që njihet për numrin e madh të hoteleve të braktisura.

Vetëm 300 km larg Tokios ndodhet një nga hotelet e konsideruar si më i madhi në Japoni dhe ndër më të mëdhenjtë, por që është i braktisur.

Hoteli ka mbyllur dyert në vitin 2006 dhe që atëherë janë bërë përpjekje të shumta për ta “sjellë në jetë”, por kanë rezultuar pa sukses.

Një ndër arsyet pse ky hotel është mbyllur është se pranë tij nuk ka det. Ai ndodhet mes pyjeve të gjelbëruar, e megjithatë duket se nuk kanë synim për ta rinovuar.

Në brendësi të tij shumë gjëra kanë mbetur ashtu siç kanë qenë pasi s’janë larguar nga askush.

Objektet e mbetura, janë të mbuluara me pluhur, me barishte e të shkatërruara

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...