Misteri i hotelit të braktisur, ndër më të mëdhenjtë në gjithë botën

Japonia është një nga vendet që njihet për numrin e madh të hoteleve të braktisura.

Vetëm 300 km larg Tokios ndodhet një nga hotelet e konsideruar si më i madhi në Japoni dhe ndër më të mëdhenjtë, por që është i braktisur.

Hoteli ka mbyllur dyert në vitin 2006 dhe që atëherë janë bërë përpjekje të shumta për ta “sjellë në jetë”, por kanë rezultuar pa sukses.

Një ndër arsyet pse ky hotel është mbyllur është se pranë tij nuk ka det. Ai ndodhet mes pyjeve të gjelbëruar, e megjithatë duket se nuk kanë synim për ta rinovuar.

Në brendësi të tij shumë gjëra kanë mbetur ashtu siç kanë qenë pasi s’janë larguar nga askush.

Objektet e mbetura, janë të mbuluara me pluhur, me barishte e të shkatërruara

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Atraksionet e reja në Theth: Një verë plot adrenalinë dhe peizazhe magjike

Ky vit sjell një atraksion të ri dhe të...

NJË TJETËR ATRAKSION, SË SHPEJTI ZIP LINE NË THETH

Një risi që i shtohet Alpeve të Shqipërisë është...

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...