DRKK SHKODËR, PRITEN NDËRHYRJE NË 30 OBJEKTE KULTURORE

Pas përfundimit të sezonit turistik, drejtorja rajonale e kulturës në Shkodër Majlinda Laçej ka bërë publike projektet që pritet të ndërmerren për rindërtimin e objekteve të trashëgimisë kulturore.

Gjatë vitit 2019 do të njohin ndryshim konkretisht Ura e Mesit dhe Kalaja Rozafa. Laçej bën me dije se në bashkëpunim me OSHEE po arrihet një marrëveshje për ndriçimin e këtyre monumenteve me vlerë historike.

Më tej, Laçej thekson se po bëhen bashkëpunime ku pritet të bëhet ndërhyrje në 30 objekte të trashëgimisë kulturore.

Sipas drejtores së DRKK gjatë vitit 2019 do të ketë një ndërthurje të promovimit dhe edukimit për objektet e trashëgimisë kulturore.

StarPlusTv

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...