As gjoksi, as të pasmet, njihuni me 14 gjërat që meshkujt pëlqejnë te femrat, por që s’kanë lidhje me bukurinë

Paraqitja e jashtme është një plus i madh për vajzat për të tërhequr vëmendjen e djemëve. Por nuk është mjaftueshëm, për t’i bërë ata të bien në dashuri me ju, në mënyrë që të ndërtoni një lidhje të gjatë dhe të lumtur.

Bright Side ka listuar çfarë i tërheq meshkujt më shumë se bukuria e një vajze:

15-Vijat e ndryshimit të ngjyrës së lëkurës në plazh i tërheqin meshkujt sepse i bëjnë ata të imagjinojnë se çfarë keni veshur në plazh dhe kjo gjë i nxit ata të mendojnë gjatë.

14-Buzëqeshja. Nuk e bën thjesht çdo vajzë të jetë më atraktive, por e bën gjithashtu të ndihet më mirë me veten e saj.

13-Aftësitë në gatim. Kjo është një ndër mënyrat për të fituar zemrën e një mashkulli.

12-Lojërat. Ndonjëherë është e rëndësishme të ndalosh së qënit serioze dhe thjesht duhet të argëtohesh.

11-Flokët e gjata të çrregullta. Është e lidhur gjithmonë me rininë dhe shëndetin e mirë të një gruaje.

10-Kujdesi i tyre. Çdo mashkull dëshiron që e dashura e tyre të bëhet një “nënë e dashur” për ta, kur ata ndihen të pashpresë.

9-Të jenë natyrale dhe të vërteta. Një grua e vërtetë nuk përpiqet të duket si dikush tjetër ose të sillet në mënyrë jo natyrale.

8-Mirësjellja. Vetëm një grua e sjellshme mund të mbështesë një mashkull kur ai ka nevojë.

7-Të jenë të përmbushura. Një grua duhet të ketë interesat e veta dhe duhet t’ia dalë edhe e vetme. Kjo e ndihmon marrëdhënien në çift.

6-Zëri i lartë. Sipas shkencës kjo e bën një grua të duket më e bukur dhe e re në sytë e meshkujve.

5-Kompromisi. Njerëzit që mendojnë se kanë gjithmonë të drejtë, janë të vështirë në komunikim.

4-Instikti i nënës. Meshkujt mendojnë për të ardhmen e fëmijëve dhe një grua duhet të jetë e gatshme të kujdeset për ta.

3-Buzët e kuqe. Meshkujt emocionohen kur shikojnë të dashurën që ka lyer buzët e kuqe.

2-Sensi i humorit. Një grua duhet të jetë në gjendje për ta bërë një mashkull të qeshë kur ai ndihet keq.

1- Të shijojnë jetën. Një partnere që ankohet gjatë gjithë kohës, nuk është ajo që çfarë të gjithë meshkujt shpresojnë apo jo?

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...