“Loro Boriçi” në gjendje perfekte, një kompani austriake vijëzon fushën

Përballja e së shtunës mes Shqipërisë dhe Skocisë, e vlefshme për Ligën e Kombeve, është e një rëndësie të veçantë për ekipin tonë kombëtar.

Një fitore e mundshme ndaj Skocisë, ul rrezikun për zbritjen nga kategoria, ndërsa humbja komplikon gjithçka.

Kombëtarja e drejtuar nga Christian Panucci, vjen në këtë përballje me disa mungesa të rëndësishme si Grezda apo Lenjani (të dëmtuar dhe Hysaj me Bashën të pezulluar),

por ljami i mirë është se pjesa tjetër e futbollistëve të grumbulluar kanë minutazhin e mjaftueshëm në këmbë me klubet e tyre.

Federata Shqiptare e Futbollit, ka vendosur që këtë takim të zhvillojë në qytetin e Shkodrës, në stadiumin “Loro Boriçi”. Fatmirësisht ekipi ynë kombëtar por edhe Skocia, do të përballen në një terren perfekt.

Fusha e stadiumit në Shkodër është në gjendje të mirë, pasi prej javësh aty nuk është zhvilluar asnjë ndeshje. Por FSHF-ja nuk e ka lënë me kaq, pasi ka menduar deri në detaje për këtë takim.

Kompania prestigjioze austriake e vijzimit të fushave sportive, “Fairy Ground”, është përzgjedhur për të bërë vijëzimin e fushës në stadiumin “Loro Boriçi” për takimin e së shtunës.

Kjo kompani ka sjell për herë të parë një bojë 100 % ekologjike, e cila shmang alergjitë në trupin e lojtarëve gjatë kontaktit të tyre me vizat e bardha.

Duhet theksuar se firma austriake është duke e kryer këtë shërbim falas, pasi në Shqipëri ka ardhur e kontaktuar nga fotoreporteri Fatlum Kurtaj dhe ish-futbollisti Roland Luçi.

Vijëzimi do të jetë me standarde të larta, me përmasat dhe cilësinë që përdoret edhe në fushën e disa klubeve dhe ekipeve kombëtare në botë dhe

Evropë. Boja e përdorur për vijzimin e fushës në “Loro Boriçi” ofron reflektim më të lartë të dritës dhe ndihmon arbitrat gjatë gjykimit të ndeshjes./telesport/

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65 vjeç, banues në Slloveni, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht, teksa ishte duke vizituar kalanë e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ky frut para vaktit na ndihmon të humbim deri në 4 kg dhe redukton yndyrën e barkut

Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien...

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...