28 VJETORI I RIHAPJES SË XHAMISË SË PLUMBIT

28 vite më parë, në 16 nëntorin e 1990 do të rihapej Xhamia e Plumbit për t’i dhënë fund ateizmit në Shqipëri.

Hafiz Sabri Koçi para mijëra besimtarëve musliman por edhe të besimeve të tjera u drejtua me disa mesazhe të rëndësishme.

/star plus/

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...