ZHVILLOHET KONFERENCA “SHKODRA NË VITET KOMUNISTE 1945-1953”

Zhvillohet ne Shkoder konferenca me temen “Shkodra ne vitet komuniste 1945-1953”. Kjo konference shkencore organizohet nga Keshilli i Qarkut Shkoder.

Te pranishem jane shume personalitete si ish presidenti Bujar Nishani, deputet, kryetarja e bashkise, klerik dhe zyrtar e ish zyrtar.

Kryetarja e qarkut Bardeli tha se kjo konference zhvillohet per te hedhur drite mbi ngjarjet e

hidhura te komunizmit ne vitet 1945-1953.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...