Shenjat e horoskopit në renditje nga më të mirët, tek më djallëzorët

Shenjat zodiakale zbulojnë shpesh personalitetin e brendshëm të personit. Zbulojnë karakterin, por edhe cilat janë përiudhat e mira dhe ato jo oportune. Por për sa i përket ligësisë?

Duket se shenjat e horoskopit mund të jenë të klasifikueshme nga shenja më e mirë deri tek ajo më diabolike.

Zbulojmë së bashku se cila është shenja më djallëzore e zodiakut

12. UJORI

Jeni shenja më e sjellshme e zodiakut. Jeni të mirë dhe xhentilë, por nëse ju provokojnë, nuk jeni nga ata që heshtni. Një karakteristikë që ju dallon, është se jeni dëgjues shumë i mirë.

11. VIRGJËRESHA

Edhe ju jeni një shenjë shumë e sjellshme. Jeni optimistë, pozitivë dhe shumë të respektueshëm me të tjerët. Por jeni edhe tipa që prekeni shpejt kur të tjerët përpiqen me çdo mënyrë të rrëmojnë në jetën tuaj!

Për këtë arsye jeni shumë të rezervuar dhe xhelozë në jetën tuaj private.

10. PESHORJA

Jeni tipa të qetë dhe miqësorë. Por keni edhe një fytyrë tjetër: jeni të ftohtë dhe të mbyllur në vetvete kur situata në të cilën ndodheni nuk ju pëlqen.

9. SHIGJETARI

Jeni gjaknxehtë dhe nervozoheni shumë lehtë. Mjafton pak gjë për të humbur durimin, por mjafton po pak për ta harruar ndodhinë.

Nuk jeni tipi i personit që mbani inat dhe jeni të prirur ndaj faljes. Këto janë cilësi të shkëlqyera, por duhet të përpiqeni të përmirësoni karakterin tuaj sanguin.

8. DEMI

Jeni shumë kokëfortë, këmbëngulës dhe të patundur në mendimet tuaja. Talenti juaj është provokimi. Nuk jeni të këqinj thellë thellë, por vini kushte për të arritur qëllimet tuaja.

Nuk ju pëlqejnë kundërshtitë dhe kjo është një ndër arsyet pse ndërroni mendim për persona të caktuar.

7. DASHI

Nuk jeni shpesh të zemëruar, por kur ndodh, është më mirë t’ju rrish larg.

Kur diçka ju bezdis, nuk hezitoni ta thoni. Ndonjëherë nuk ndërgjegjësoheni se veprimet tuaja mund të lëndojnë dikë, por dini të kërkoni falje dhe të riktheheni në identitet. Keni zemër të mirë dhe një koracë që ju mbron nga bota e jashtme.

6. LUANI

Sipas humorit dhe situatë, jeni o të sjellshëm, o të këqinj. Në përgjithësi, urreni që njerëzit të mos jenë dakord me ju. Doni të drejtoni gjithmonë ju dhe jeni autoritarë. Për një zënktë, mund të fshini njerëz të rëndësishëm nga jeta juaj.

5. BINJAKËT

Me njerëzit që doni jeni të ëmbël dhe të dashur, por kur diçka nuk shkon, merrni pozicion mbrojtjeje dhe keni përshtypjen se njerëzit po ju trajtojnë keq dhe duan t’ju bëjnë dëm.

Rezultati, jeni të padurueshëm! Me ju gjithçka është bardh e zi dhe kur është zi, mund të shkaktoni rrëmujë.

4. BRICJAPI

Jeni shumë krenarë. Kur diçka nuk ju pëlqen, apo nuk është ajo që do donit, bëheni të këqinj dhe të pamëshirshëm.

3. PESHQIT

Keni atë që quhet një ‘karakter i tmerrshëm’ . Miqtë tuaj mund të mendojnë se keni personalitet bipolar. Jeni të paparashikueshëm, por jo në sensin pozitiv të fjalës. Dini të jeni të këqinj, por jeni në gjendje që në pak momente të jepni ëmbëlsi dhe përkujdesje për atë që dashuroni.

2. GAFORRJA

Nëse ju lëndojnë, shndërroheni në njerëz të këqinj dhe mund të humbni kontrollin e veprimeve tuaja dhe fjalëve.

Një nga specialitetet tuaja është hakmarrja. Ana juaj e errët ju lejon të vini në veprim idetë tuaja më të këqija. Jeni mizorë!

1. AKREPI

Të parët, ju lumtë! Jeni me siguri shenja më e keqe që mund të ekzistojë. Egoizmi, cinizmi dhe idetë tuaja negative, ju dominojnë.

Kur jeni të zemëruar, më mirë t’ju rrish larg. Jeni njerëz të egër që qetësohen rrallë dhe nuk jua ndjen nëse ka njerëz përreth jush. Më keq akoma, fjala ‘më fal’ nuk bën pjesë në fjalorin tuaj.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...