E bija e quan të shëndoshë, përgjigjja e mamasë habiti atë dhe mijëra të tjerë në rrjete sociale

Modelja e njohur Allison Kimmey nuk do ta kishte marrë me mend se një e dielë e kaluar në pishinë me fëmijët do të bënte xhiron e botës në rrjete sociale, duke ngazëllyer me mijëra femra si ajo. Gjithçka nisi kur vajza e Allison zemërohet me të ëmën, pasi kjo e fundit u përpoq ta nxirrte nga pishina, duke i thënë se ajo ishte e shëndoshë.

Allison, duke qenë e ndërgjegjeshme për moshën e vogël të fëmijëve të saj dhe pamundësisë për të kontrolluar gjuhën e tyre jashtë shtëpisë, vendos t’u jap këtë mësim të mençur, i cili do të ngjallte reagimin e shumë nënave në Instagram. ”Të jesh e shëndoshë, nuk është fjali turpi në shtëpinë tonë.

E vërteta është se askush nuk lind i tillë, është diçka që fitojmë me kohën. Të gjithë njerëzit në botë janë të shëndoshë, por secili në mënyrën e tij. Kilogramët e mi të tepërt janë si një mbështjellëse që më mbron kocat dhe muskujt”. Më pas Allison pyeti të bijën nëse edhe ajo ishte e shëndoshë. Vajza u përgjgigj se po dhe i kërkoi falje.

Është detyra jonë të jemi zëri pozitiv, koherent dhe i fortë që dëgjojnë fëmijët tanë, u shpreh ajo në rrjetin social Instagram duke marrë komentet dhe mirëkutpimin e mijëra nënave të tjera.

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket jane ne afersi te sheshit "Isa Boletini". Nga sa behet me dije informohemi se zjarri...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...