TË ENJTEN “AVENTURAT E ÇARDASH OSE E TIF TUF”

Në teatrin “Migjeni” këtë të enjte do të ketë premierën një shfaqje e veçantë mbi të gjitha për voglushët shkodranë por jo vetëm. Premiera e shfaqjes “Aventurat e Çardash ose e Tif Tuf” vjne për herë të parë në Shkodër dhe mund të konsiderohet si një teater hijesh apo teatër kukullash këhstu e përkufizon me fjalë të thjeshta drejtorjra e teatrit “Migjeni” Rita Gjeka.

 

Ndërkohë regjisori i shfaqjes Ilir Dragovoja në lidhje me këtë premierë të tij shprehet se kjo shfaqje nuk është një krijim i tij individual por kolektiv pasi pa mbështetjen e kolegëve të tij nuk do ishte arritur edhe realizimi i saj.

 

 

Me tej Dragovoja sqaron edhe arsyen pse në këtë shfaqje është vendosur që spektatori i vogël duhet të jetë nga mosha 8 vjeç e siper.

 

 

“Aventurat e Çardash ose Tif Tuf” ka si përbërje subjekt të lirë por që është e ndarë në etyde të ndryshme ku vetë regjisori Ilir Dragovoja e përkufizon edhe si një provim për trupën që do e realizojë këtë shfaqje.

 

 

Premiera e “Aventuat e Çardash ose Tif Tuf” do të shfaqet në skenën e teatrit “Migjeni” ditën e enjte në orën 18:00 por edhe në fundjavë në orën 10:00.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

“Ti je dashnorja e Bled Manes”, moderatorja e njohur e Top Channel ‘shokon’ studion e Ed Manushit

Çdo javë, rubrika “Trotuar” në “E Diell”, Top Channel,...

Horoskopi javor, çfarë kanë parashikuar yjet për ju

Mërkuri do të ndërveprojë me Jupiterin, për të të...

‘Nuk më respektoi, as unë nuk…’! Efi flet për sherrin me Luizin: Kurse për Kiarën…

Efi ka dhënë sot një intervistë në “Shqipëria live”...

Flet nëna e Dafinës që u mbajt peng nga burri: U njohën me dashuri. I thoshte mos hap perdet dhe mos …

Detaje tronditëse zbulohen për opinionin publik nga rasti i...