SHFAQET NË SHKODËR KOMEDIA “ZOTI I MASAKRËS”

Komedia “Zoti i Masakrës” me regji të Kiço Londo ka mbërritur edhe në qytetin e Shkodrës duke u shfaqur në teatrin “Migjeni”. Komedia e Yasmina Reza është përkthyer nga Nasi Lera ndërsa luajnë aktorët Erand Sojli, Ermira Gjata, Alert Çeloaliaj dhe Ermira Hysaj. Regjisori Kiço Londo tregon edhe mesazhin e kësaj komedie.

 

 

Kiço Londo do jetë në Shkodër edhe në fundjavë sepse do të vijë me pjesën “Oskari dhe Zonja Rozë” ku protagoniste është aktorja e madhe shkodrane Roza Anagnosti.

 

 

Regjisori i njohur Kiço Londo ka një shqetësim edhe me atë çfarë po ndodh me teatrin kombëtar ndërsa për të përveç shembjes ose jo të godinës problematike është ndarja në dy kampe e aktorëve.

 

 

Shkodra mbetet një prej qyteteve të preferuara për shumë regjisor në këtë rast edhe për Kiço London. Teatri “Migjeni” në këtë fund viti do vijë me një sërë shfaqjesh të ndryshme.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...