KALAJA ROZAFA MË SHUMË TURISTË SE VELIPOJA E THETHI

Kalaja e Rozafës është monumenti më i vizituar kulturor në Shqipërinë e Veriut. Këtë fakt e bën me dije në një deklatarë drejtorja rajonale e kulturës kombëtare në Shkodër Majlinda Laçej.

Numri i vizitorëve të cilët kanë hyrë në kalanë Rozafa gjatë periudhës kohore Janar – Tetor të këtij viti është 97.353 turistë, shifër kjo më e mirë se vitin e kaluar.

Drejtorja Laçej bën me dije se kalaja Rozafa ka zgjuar interes edhe tek turistë të cilët kanë ardhur nga shtete të ndryshme si: Izraeli, Amerika dhe India.

Sipas drejtores Laçej pritet që vitin e ardhshëm drejtoria rajonale e kulturës kombëtare në Shkodër të ndërmarrë projekte për zhvillimin e turizmit edhe në zona të tjera turistike.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...