Një bashkëshort duhet ta vendosë gruan e tij mbi këdo, sidomos mbi këta 4 persona

Kur vendos të martohesh me dikë, duhet ta trajtosh atë si personin më të dashur për ty përgjatë gjithë jetës tënde. Kjo është më e rëndësishmja për një marrëdhënie të fortë. Mbi të gjitha, është e rëndësishme ta vendosësh gruan tënde mbi këta gjashtë persona, të cilët gjithashtu janë të rëndësishëm:

Mbi fëmijët tuaj.

Do të keni edhe netë në të cilat do t’i kushtoni më shumë vëmendje fëmijës suaj që qan, se sa bashkëshortes suaj. Por në përgjithësi, krahas rasteve të tilla, ju duhet të kuptoni se koha e shpenzuar me bashkëshorten tuaj është më e rëndësishmja. Roli prej babai nuk duhet të zëvendësojë rolin prej bashkëshorti.

Mbi nënën tuaj.

Asnjë anëtar i familjes nuk duhet të jetë mbi gruan tënde. Si bashkëshort, duhet të mbash gjithmonë anën e gruas tënde përpara kujtdo, me të cilin ajo përballet, edhe nëse përballet me nënën tënde. Duhet të jesh i fortë. Duhet të dish të gjesh kompromise për të mos i prishur marrëdhëniet me asnjërën nga të dyja.

Mbi një femër imagjinare.

Përdorimi i pornografisë si zëvendësuese e raporteve reale me bashkëshorten tënde, mund ta shkatërrojë martesën tuaj. Pornografia ka plot pasoja në jetën e çdokujt dhe sidomos të atyre në një martesë. Ajo mund të bëjë të harroni aspektet më të rëndësishme në një martesë dhe të përqëndroheni vetëm tek marrëdhëniet seksuale.

Mbi një femër tjetër.

Kjo gjë është shumë e vërtetë, edhe pse shumë persona e harrojnë.

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65 vjeç, banues në Slloveni, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht, teksa ishte duke vizituar kalanë e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ky frut para vaktit na ndihmon të humbim deri në 4 kg dhe redukton yndyrën e barkut

Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien...

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...