HOT I RI, MAKINA RRËZON SHTYLLA E KAZANË

Kjo shtyllë është rrëzuar përtokë. ndërsa ky kazan mbeturinash ka përfunduar në kanalin kullues si pasojë e përplasjes së fuqishme nga automjetet që ecin me shpejtësi të lartë.

 

 

Këto raste janë shënuar gjatë natës , ndërsa shoferët që po dëmtojnë investimet publike largohen të qetë , ndërsa institucionet përgjegjëse nuk veprojnë.

 

 

Rruga nga Ura e Bardhajve e deri në hyrje të Postribës është bërë me standarte mirëpo jeta e kalimtarëve rrezikohet cdo ditë. Norma më e lartë e automjeteve verehet nga Hot i Ri deri në Postribë ku përvec aksidenteve të rënda investimet publike janë një tjetër dëm i shkaktuar.

 

 

Ndërkohë, krahas rrezikut për drejtuesit e mjeteve që mund të përfshihen në aksidente rrugore, të rrezikuar janë edhe banorët e zonës.

 

 

Gjatë 3 viteve të fundit aksidente të shumta janë shënuar në afërsi të fshatit Hot i Ri. Banoret bejne apel për vendosjen e bumeve ne mënyre qe drejtuesit e automjeteve te ecin me ngadalë

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...