Rama për grekët: Shumë prej tyre nuk hyjnë më në Shqipëri

Kryeministri Edi Rama e ka komentuar sërish shfaqjen që dhuruan ekstremistët grekë.

Kësaj radhe duke iu përgjigjur kritikave të komentuesve në rrjetet sociale për reagim të dobët të shtetit shqiptar përballë ngjarjes.

Në rubrikën “Përgjigjia ime”, Rama shprehet: “Këta sedërlinj të mëdhenj në mendje dhe në gojë nuk dallojnë në këtë rast nga sivëllezërit dhe simotrat e atyre dordolecëve të pezmatuar hakërrues që e kthyen një ceremoni mortore në një shfaqje urrejtje”.

Rama theksoi se “shumë prej tyre nuk do të vijnë më në Shqipëri, ndërsa të tjerë do të mendohen mirë para se të vijnë”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...