SHKODËR, PD KËRKON DEKRIMINALIZIM PËR ZGJEDHJE

“Vettingu në politikë” ishte tema e një leksioni të hapur me studentë të fakultetit të drejtësisë dhe përfaqësues dhe të rinjve të forumit rinor të partisë demokratike”.

 

 

Në këtë takim të organizuar në sallën e konferencave tek Hotel “Colosseo” në Shkodër merrnin pjesë disa nga deputetët e opozitës dhe ekspert të së drejtës.

 

 

Deputetja Izmira Ulqinaku tha se opozita shqiptare kërkon me cdo kusht zbatimin e një vettingu të thellë ne politike per te pastruar politiken nga krimi.

 

 

Ndërsa Deputeti , Oerd Bylykbashi theksoi se kemi arritur ne nje situate qe zgjedhjet jane kriminalizuar plotesisht. Jemi perpara nje udhekryqi qe nuk na com drejt objektivave tona qe eshte ai i integrimit drejt Bashkimit Europian

 

 

Për ekspertin ligjor pranë PD-së Gazmend Bardhi duhet pastrim i ekonomisë nga korrupsioni dhe oligarkia.

 

 

Në Shqiperi ka rënë institucioni i zgjedhjeve u shpreh deputeti Ervin Salianji

 

 

Nisma për vettingun në politikë është një nga 4 shtyllat e platformës së përbashkët të opozitës.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...