“COPE COPE” SHFAQET NË TEATRIN “MIGJENI”

Në skenen e teatrit “Migjeni” të Shkodrës mbremjen e se premtes është dhenë shfaqja ” Copë copë”nje produksion i Qendres për Art dhe Komunitet – Artpolis NGA Prishtina,

 

 

ndërsa është përkrahur nga CFD. Një shfaqje ku rrëfime dhe ngjarje të vërteta trajtohen brenda saj, nga gra te cilat jane viktima te dhunes.

 

 

Kjo shfaqje erdhi me dramaturgji të Blerta Zeqirit dhe në regji të Zana Krasniqit ndërsa luajnë aktoret Melihate Qena, Anisa Ismajli, Donikë Ahmeti, Qendresa Kajtazi, Albina Kelmendi dhe Bashkime Sulejmani.

 

 

“Copë-copë” trajton fatin biologjik të gruas dhe jetën e vështirë të saj në mentalitetin patriarkal. Artistet dhe mbijuetuejsa e dhunës sëbashku u mblodhën për të ndarë me publikun copëza përjetimesh nga jeta e tyre

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65 vjeç, banues në Slloveni, dyshohet se është rrëzuar aksidentalisht, teksa ishte duke vizituar kalanë e...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Ky frut para vaktit na ndihmon të humbim deri në 4 kg dhe redukton yndyrën e barkut

Ngrënia e një molle në ditë ndihmon në djegien...

RRËZOHET NGA KALAJA E ROZAFËS, NDËRRON JETË SHTETASI SLLOVEN

Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës 19:00, shtetasi slloven S. P., 65...

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...