PËRFUNDON REHABILITIMI I AKSIT SHKODËR-MURIQAN

Rehabilitimi i plotë i 12 kilometrave rrugë në aksin Shkodër-Muriqan, një investim me vlerë 1.48 milionë euro, ka përfunduar tërësisht.

 

 

Kjo rrugë u rikonstruktuara në kuadër të programit të përbashkët të qeverisë me Bankën Botërore, për mirëmbajtjen me performancë të rrugëve.Kryeministri Edi Rama uron mirëmëngjes ndjekësit në rrjetin social me disa pamje nga rikonstruksioni i kësaj rruge.

 

 

“Mirëmëngjes dhe me këto pamje nga 12 kilometrat e rindërtuara tërësisht të rrugës Shkodër-Muriqan, ju uroj një ditë të mbarë”.

 

 

Ndërhyrja në aksin Shkodër-Muriqan, që nisi në shtator të 2018, parashikoi prishjen e shtresave ekzistuese asfaltike, zëvendësimin e nënshtresave në çakull dhe stabilizant,

 

 

realizimin e të gjitha shtresave të reja asfaltike në të gjithë gjatësinë e rrugës dhe vendosjen e sinjalistikës rrugore e masave të sigurisë si guardrails, vizim termoplastik, sinjalistikë vertikale/horizontale dhe ndërtim të sistemit të drenazhit.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Shkodranët nuk e “FALIN” i bëjnë të papriturën Maestros në koncert! A E MERITON AI KETE???

Dy ish-banorët e “Big Brother VIP”, Luiz Ejlli dhe...

“Mori shërbimet më të shtrenjta në sallon”, si klientja ‘ia mbathi’ me partnerin pa paguar

Stilisti i famshëm i flokëve, Sezer Arslan ka rrëfyer...

Monika Lubonja në kërkim të një partneri miliarder! Rrëfimi i aktores: I thashë, ik ….

Monika Lubonja u vendos në qendër të vëmendjes me...

Policia në kërkim të Dea Mishel? / Bukuroshja Dea shpjegon sesi ndodhi…

Dea Mishel vijon të mbetet një ndër personazhet më...