Temperaturat kanë kapur majat në Shqipëri, pas kësaj date kthehet pëmbys gjithçka

Këtë vit, moti ka rezultuar tërësisht i paparashikueshëm. Teksa prisnim temperatura të ulëta dhe reshje të dendura, nëna natyrë është treguar tepër bujare me ne.

 

 

Sipas meteorologëve, deri më datë 20 nëntor koha do të jetë e ngrohtë dhe pa reshje shiu. Gjatë mëngjesit dhe mbrëmjes do jetë pak ftohtë e ndërsa ditën priten temperatura deri më 26 gradë.

 

 

Pas kësaj date parashikohet të nisin reshje lokale shiu, kryesisht në zonat jugore dhe qendrore.

 

 

Diçka e ngjashme pritet të ndodhë edhe në dhjetor. Dimri i acartë, edhe këtë muaj s’do duket asgjëkundi.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...