Volejbolli shkodran në zi. Ndahet nga jeta Viktor Jubani

Mbrëmjen e sotme është ndarë nga jeta një nga emrat e shquar të volejbollit shkodran dhe atij shqiptar, Viktor Jubani.

Pjesë e një plejade të mirënjohur të këtij sporti në vitet ’60-’70 ai ka dhënë një kontribut të madh në sukseset e këtij sporti krahas emrave të tjerë të njohur të ekipit të Vllaznisë.

 

Por sonte në moshën 75 vjeçare ai na ka lënë lamtumirën. Gazeta “Shkodra Sport” i shpreh ngushëllimet më të sinqerta familjes për humbjen e njeriut të saj të dashur dhe po ashtu edhe komunitetit të volejbollit,

për humbjen e një pjestari të denjë të saj.

© shkodrasport.com

 

NARAÇI: SEZONI VEROR NË PEDIATRI E SHKODRËS I QETË

Në qytetin e Shkodrës nuk kanë munguar rastet me fëmijët që janë paraqitur çdo javë në pediatrinë e Spitalit me probleme të ndryshme shëndetësore....

Sinan Vllasaliu në telashe, rrezikon të dënohet deri në 5 vjet burg

Këngëtari Kosovar, Sinan Vllasaliu, është akuzuar së fundmi nga ATK-ja (administrata tatimore e kosovës) dhe inspektorët e saj se ka kryer një dëm prej...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Pse? Ermal Fejzullahu anulon dy koncerte në Itali

Ermal Fejzullahu ka anuluar dy koncerte në Itali. Lajmin...

FOTO/ Me një vajzë në krahë, Luizi zbulon se kush e bën biond

Fituesi i edicionit të dytë, të spektaklit televiziv "BBV",...

Luana Vjollca në një darkë romantike, por kush është fatlumi?

Moderatorja shqiptare, Luana Vjollca është në qendër të vëmendjes...

Zbulohet “molla e sherrit” mes Luizit, Arbanës dhe Eduardit

Fituesi i spektaklit televiziv "BBV2", Luiz Ejlli ka...