Disa nga barcaletat me te bukura te para 90′

Cifti i ri
Martohet nje cift,naten e pare te marteses e kishin qe nese nusja esht e ndershme ,me shtier dy here me pushke,cohet dhendrri ne mengjes,dhe bam bam dy here me pushke,gezohet shtepia,

te nesermen ai zgjohet dhe kercet bam bam dy her me pushke,vjen nena e dhendrrit dhe i thote po sot pse kerciti?ky i thot se dje ishte e ndershme ndersa sot jo,dhe e vrava.

Gruaja shtatzane
Ishte nje here nje grua qe ishte shtatzene me 3 femije ne bark. Edhe keto femijet duke biseduar se bashku po mendonin per te ardhme.Me i madhi tha une do te behem elektricist sepse ketu ne bark nuk ka fare drite.

I dyti tha une do te behem hidraulik sepse ketu ka shume ujera i fundit tha se do te behem polic sepse se kush vjen ketu qe hyn e del me shpejtesi dhe kur lodhet na beshtyn!

Gruaja e Gimit
Goni, Gimi dhe Genci po punonin te nje shtylle telefoni kur Gimi rreshqet, bie ne toke dhe vdes menjehere. Pasi e merr ambulanca Goni pyet Gencin se kush do i thote gruas se vet qe Gimi vdiq.
– Shkoj un, se jam i mire per kto punet sensitive – thote Genci.
Iken Genci dhe kthehet pas 2 oresh me nje arke me birra Tirana. I cuditur Goni e pyet:
– I the gruas se Gimit qe Gimi vdiq?
– Po – i thote Genci.
– Po birren ku e gjete? – pyet perseri Goni i cuditur.
– Kur i shkova te shpia i rashe deres dhe kur gruaja hapi deren e pyeta “A je ti ajo qe i vdiq burri ?”. “Jo e kam gjalle burrin me tha”, dhe un i thashe “A e veme me bast me nje arke me birra?”

Nje nate gruaja
Nje nate gruaja u zu me nastradinin.
I dha te shtyre dhe e rrokullisi neper shkalle.
Komshia e ndjeu zhurmen dhe te nesermen e pyeti nastradinin.
– C’qe gjithe ajo zhurme dje?
– Asgje, vetem se gruaja ime hodhi xhaketen nga shkallet,
– Cfare nje xhaket vetem beri aq shume zhurme?
– Brenda saj isha dhe une.

Dy meshkujt
Dy meshkuj godasin njeri -tjetrin ne nje supermaket
– oh me fal,nuk ju vura re,se jam i habitur ngaqe kerkoj gruan.
Ah edhe une po kerkoj gruan thote dhe tjetri.
po me thuaj si eshte gruaja jote nga paraqitja.
1,80 e gjate… bionde …..e holle …nje fytyre engjelli…te ndenjura
perfekte….gjoksin 4.
Po e jotja si eshte?
Lere me mire timen po ec e kerkojme tenden.

Gjirokastriti
Nje gjirokastrit i thote babait:”Kam gjetur nje goxha vajze nga Tirana do ta marr”.Dhe babai:”Mire, mire, po rrugen kush e paguan”?

Vdekja e Yllkes
Nje gjirokastrit sapo ka humbur te shoqen, i drejtohet gazetes per te publikuar njoftimin.
“Miredita, duhet te njoftoj per nje vdekje”
“Ju lutem, me jepni tekstin“
“Vdiq Yllka”
“Si??? Joo, nuk eshte e mundur! E ke idene se sa Yllka mund te kete ne Gjirokaster? Dhe dije qe deri ne pese fjale, tarifa eshte e njejte”
“Ah, vertet? Mire.
Atehere shkruaj: VDIQ YLLKA, SHES PANDA BOJEQIELLI”

Ne Ushtri
Ne nje repart ushtarak eshte mbledhje dhe po jepen zotimet…
Ushtari 1: Nuk do te iki pa leje nga reparti!
Ushtari 2: Do marr pike maximale ne qitje!
Ushtari 3: Do jem shembull ne sjellje me shoket!
Ushtari guzhiner: Zotohem se nuk do ta bej me shurren tek kazani i cajit…

Gjirokastriti
Nje gjirokastrit kthehet ne shtepi pasi kish blere nje shishe te shtrenjte me vere.
Rreshket nga shkallet e katit dhe bie pertoke. Pas pak ndjen lengun t’i shkase neper kurriz……
“O Zot, te shpresojme qe eshte gjak…..”

Budallai i mencur
Nje budalla kishte dale ne ane te rruges per te peshkuar mbi asfalt, aty kalon nje shok i tij….e sheh… dhe i thote: – bobooo… sa gjynah, edhe i hedh nje 5-mije lekeshe ky. Me vone kalon nje tjeter, e sheh edhe ky dhe me keqardhje te madhe i hedh edhe ky nje pese-mije lekeshe. Vjen nje i njohur i ketij “budallait” dhe si per ta marre me te mire i thote: He mo ke zene gje eee..? -Nga pak, i thote budallai. -MIre, i thote shoku, -hajde te pime ndonje gje se qeras une, ulen ne tavoline dhe shoku fillon ta pyesi, – Po mire ka peshk aty mbi asfalt? -Po, i thote budallai, -Po mire sa peshk ke kapur sot? “Budallai” i thote, – TI JE I TRETI.

Refugjati
Nje i huaj ishte larguar nga vendlindja e tij dhe kishte shkuar ne Gjermani. Punonte ne nje fabrik makinash.Per te provuar nje makine te re lane te huajin ta provonte ne nje ruge te gjate rreth 2000km.U nis refugjati dhe pas 15 oresh mberrin ne vendin e duhur,thirr telefon shefin dhe me shume gezim i thote qe mberrita, ok i thote shefi tashti ktheu mbrapsht.Mbas 7 ditesh mberrin refugjati ne fabrik.Shefi shum i nevrikosur e pyet.Po ti te shkosh 15 ore dhe te kthehesh 7 dite do?perjashtohesh nga puna i thote shefi. Po ky nuk ishte faji im thote refugjati. ju vete e keni fajin se per te hecu perpara keni vendosur 5 marshe dhe per te hecur mbrapsht vetem nje marsh keni vendosur.

Karrieristi
Nje djale i ri per te bere karriere vendos te shkoje ne shtrat me pronaren 65 vjecare.
kur vjen momenti i shumepritur ajo i thote ti mbylle syte se do veshe kemishen e nates.
pas pak i thote ti hape dhe ai shikon se plaka eshte krejt lakuriq dhe e pyet:
po kemishen e nates?
se shikon? i pergjigjet ajo, kam veshur ate qe me ka bere nena.
po e shikoj, i pergjigjet djaloshi, po te pakten t’a kishe hekurosur…

Shoqet
Dy shoqe dolen dhe pasi hengren dhe pine ne lokal na i zuri barku dhe njera i thote tjetres qe te iknin se nuk po duronin me.Hypen ne makine dhe ndaluan afer varrezave se nuk duronin me,pasi e bene njera u fshi me mbathjet e veta kurse tjetra mori nje kurore qe gjeti aty afer dhe u fshi.Te nesermen dy burrat e dy grave qe ishin shoke dhe punonin bashke ishin te merzitur dhe njeri pyet tjetri se c\’fare ka qe eshte i merzitur.Ai i thote se gruaja me shkon me tjeter dhe i tregon arsyen,se mbreme ne darke i kishte vajtur pa breke ne shtepi.Tjetri filon te qeshe dhe i thot se kjo nuk eshte asgje perpara asaj qe i ka ndodhur atij.Tjetri e pyet me habi dhe i thote se edhe gruaja e tij e ka tradhetuar??.Jo vetem ate i thot tjetri po dje ne darke erdhi ne shtepi me nje kordele qe thoshte.NUK DO TE HARROJME,DO TE KUJTOJME PER JETE.

Nano dhe Gramozi
Nano si me të qeshur i thotë një ditë Gramozit:
– Amanet , kur të vdes , më hidhni në det ..
– Po pse atje ?- e pyeti Ruçi.
Sepse Ilir Meta është betuar që do të hedhë valle mbi varrin tim …!?

Cifti
Nje cift burre e grua,kishin 20 vjet per aq sa kohe ishin martuar qe benin dashuri gjithmone me drite fikur.Dhe kjo ndodhte sepse burri nuk pranonte ne asnje menyre qe ta ndiznin driten.
Nje nate ndersa po benin dashuri gruaja cohet dhe hap driten.Kurc’te shohe,burri i saj kishte ngrire ndersa ne dore mbante nje vibrator.
Po ti-i thote e shoqja-hajt me jep llogari,pse 20 vjet kete pune ke bere?
Dhe burri i pergjigjet:-Mire moj grua,une po te jap llogari qe paskam bere kete pune per 20 vjet,po ti a do me japesh llogari se si i ke bere dy femijet tane?

Familja amerikane
Nje burre diku ne USA,vrau nje dre dhe e coi ne shtepi per ta gatuar per dreke.
Ai bashke me te shoqen vendosen qe te mos i tregonin femijeve se cfare mishi ishte ai qe ata kishin ne pjatat e tyre.
Pasi u ulen ne tavoline,i pyet nena femijet:
-A e gjeni dot se cfare mishi eshte ai qe ju kam gatuar sonte?
-Jo i thone femijet nuk e gjejme dot.
-Ja i thote babai se po u ndihmoj une ta gjeni.Dhe pyet femijet.
-A ju kujtohet se si me therret mami shpesh mua?
-Nderkohe vajza e vogel,akoma pa mbaruar mire fjalen i jati,i thote te vellait.
-Mos e ha,mos e ha,”I’TS FUCKING ASSHOLE!!”.

Perrallat e Enverit
Thonë se Enver Hoxha pati thërritur njëherë një plak të vjetër që t´i tregonte përralla. Kështu ai e mori plakun tek kopshti i tij me lule për t´ia treguar përrallat aty.
– Shumë të bukur e paske bërë kopshtin me lule – i tha plaku
– Unë kopsht të tillë me lule kam bërë tërë Shqipërinë – ia preu Enveri duke gjetur rastin për të bërë pak propagandë.
– A kam ardhur unë të të tregoj përralla ty, apo ke ardhur ti të më tregosh përralla mua ? – e pyeti plaku

Kina dhe Shqiperia
Bene si bene Shqiptaret shkuan deri ne Kine.
Presidenti Kinez e merr lajmin pak me vonese.
Lajmeruesi: Zoteri, Shqiptaret u futen ne Pekin
Presidenti: Kush jane Shqiptaret?
Lajmeruesi: Nje popull ne Evrope
Presidenti: Sa vete jane keta?
Lajmeruesi: 3 milione Zoteri
Presidenti: Ne cilin hotel jane vendosur?

Policet budallenj
Tre police para pasqyres: – Hej,shiko tre kolege! Shkojme ti pershendesim, thot njeri – Ndalo Idiot !!.. nuk e shikon se po vijne.

Xhaja dhe vajzat
3 vajza kthehen vone nga PUB-i dhe sic e kane ato zakon nje pakete 3 vajza dhe nje shkrepse qe iu lag.
Te dehura kthehen nga PUB-i dhe kishin mbetur pa zjarr per te ndezur cigaren
Shohin nje xhaje te mbeshtetur ne nje erresire me kapele republike dhe i kerkojne ndihme.
Xhaja na doli pak ambicioz dhe u kthehet vajzave. Ua fal cakmakun per nje seks oral.
Te dehura vajzat, duke ditur qe s’po i sheh njeri dhe qe s’do merrej vesh pranojne.
Pasi mbaron pune ajo me djegura me xhajen i thote xhajes ma ndiz pak tani se mu cane hundet.
Dhe xhaja qe duke ndezur cakmakun dhe duke i ndricuar fytyren i thote:
Ada, vajza ime, ti pi cigare!

Polici dhe djali
Një djale i vogël po kalonte rrugës me cigare në dore,e shikon polici i trafikut dhe i thotë:
O djali kaq i vogel dhe me cigare ne dore?!ndersa djali ia kthen: -Po ti kaq i madh dhe me bilbil në goje?!

Hyn drejtori ne klase dhe sheh nje vajze dhe nje djale te cuar ne kembe te dy duke qare. E pyet djalin pse qan ? Me rrahu,mesuesja se hodha lulen nga dritarja .Po ti pse po qan i drejtohet vajzes ? Po une jam Lulja!

Zysha e pyet Tinin : Sa bejne 5 + 5 te keqen Mesuesja ? Tini i numeron me gishta – 10 zysh. – Mesuesja e pa dhe i thote..,Tini futi duart ne xhepa,tani me thuaj sa bejne…5+5 ?Tini: Tani me dalin 11 zysh.

Ajo: -Zemer e do mengjesin ne shtrat?
Ai:-Po shpirt.
Ajo:-OK, Flej Te kuzhina atehere!

Nje i dehur kalon ne park dhe shikon 1 cun duke bere pompa:O cun,ngrihu mer se ske femer poshte t’ka ik!

Gjyshi i thotë nipit: Fshihu shpejt,se po vjen mësuesja ngaqë ske shkuar në shkollë!Nipi: Jo fshihu ti, unë i kam thënë mësueses se ti ke vdekur dje

Nje cift shkon te doktori dhe e pyesin ?
Doktor, ne te dy jemi me flok te zeza kurse femija na doli me flok te kuqe. Si eshte e mundur?
Doktori: Sa shpesh beni dashuri?- pyeti doktori ….. 1 here ne vit .. u pergjigj gruaja
Doktori: Mos u shqetesoni se eshte per shkak te ndryshkut

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket jane ne afersi te sheshit "Isa Boletini". Nga sa behet me dije informohemi se zjarri...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...