RIKTHEHT NDRIÇIMI NË URËN E BUNËS

Prej shumë kohësh tek Ura e re e Bunës një zonë e qytetit  jo pak të frekuentuar mungonte ndriçimi rrugorë duke e bërë kalimin në këtë pjesë të qytetit mjaft të vështirë mdaje duke u bërë kthyer edhe si burim një i pastër aksidentesh.

 

Por mesa duket publikimi i kesaj problematiek ka dhënë efektin e saj pasi tashmë dritat e rrugës janë ndezur duke e eleminuar kështu edhe këtë problematikë jo pak shqetësuese për qytetarët që kalojnë aty por njëkohësisht edhe për banorët e kësaj zone.

 

 

Natyrisht që porblematike mbetet degradimi i Urës së re të Bunës ku në asfaltin e sja prej shumë kohësh nuk është vënë dorë apo edhe tabela elektrike e cila është jashte funksionit

 

 

por duhet shpresuar që edhe me këto problematika tu gjehet një zgjidhje njësoj si me ndriçimin rrugorë të kësaj zone.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...