PRONËSIA E TOKËS, PROBLEMI I PAZGJIDHUR I M. MADHE

Pronësia e tokave në malësi të madhe mbetet një shqetësim serioz. Toka nuk është ndarë sipas ligjit 7501 as sipas tapive të vjetra, por gjithçka është bërë sipas praktikës “të fitojë kush është më I forti”.

 

 

Kjo problematike u denoncua edhe në mbledhjen e këshillit bashkiak të Malësisë së Madhe këtë të martë nga këshilltari I djathtë Gjovalin Veshtaj. Këshilltari Veshtaj tha se regjistrimi i tokave në zonën e Malësisë së Madhe ka mbetur në zvarritje nga institucionet përgjegjëse.

 

 

Më tej këshilltari Veshtaj sjell në vëmendje edhe çështjen e legalizimeve.

 

 

Pronësia e tokës në këtë zonë shpesh herë është bërë burim konflikti edhe nga banorët. Kjo situatë ka krijuar dhe përplasje fizike mes tyre të cilët ende nuk e dinë se sipas cilit ligj duhet ndarë toka.

Bledi Mane nuk përmbahet ndaj Kiarës: Pa Luizin do ishte jashtë si kamariere në Lushnjë duke parë ‘Big Brother’

Ish-banorët e “Big Brother VIP” komentuan në studio zënkën e Luizit me Kiarën. Bledi u shpreh se ajo ishte një “përpjekje në ajër” e...

E tregoi finalen e ‘Big Brother’ Arbana, por ja çfarë po ndodh jashtë për Luizin

Mesa duket konkurrenti i Big Brother Vip, Luiz Ejlli është “halli” më i madh i qytetarëve të vendit tonë.   Këtë e tregojnë pamjet më poshtë,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...