BYREK ME DY PETA ME PAZI DHE EREZA TE FRESKETA.

BYREK ME DY PETA ME PAZI DHE EREZA TE FRESKETA.
Nuk do ta kisha gatuar asnjehere byrekun me dy peta me pazi nese nje “nan loke” ne Zdrale te Shkodres nuk do ma kishte treguar kete recete sipas saj te vjeter shkodrane!

 

Me siguroj qe do dilte shume i mire nese i shtoja perime (lloj ereze) dhe “mardanoz” dhe te gjitha keto duheshin te pagatuara…

 

Dhe sigurisht pak ngaqe ishte rreth 80 vjece e kishte bere gjithe ate rruge per te ardhur deri aty, e pak se jeshilliqet e saj dukeshin kilometer larg qe ishin te sapokeputura, i bleva, i gatova dhe… cfare tju them! Shija ishte e fantastike!

.
Perberesit per nje tave te madhe ose dy te vogla: ●per brumin: •500gr miell 00 •250-300ml uje •pak kripe ●per mbushjen •500gr pazi e lare dhe e prere holle •1 tufe majdanoz, rreth 30gr •2 tufa perime, rreth 50gr •200gr djathe te bardhe dhie te therrmuar •1 veze •kripe •vaj ulliri

.
Menyren e pergatitjes hap pas hapi e gjeni ne story & highlight!

 

unegatuaj.com

 

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...