RREZIKONIN BANESAT, SHEMBEN MASIVËT SHKËMBORË

Dy masivë shkëmborë që rrezikonin jetën e banorëve të Bashkisë Vau Dejës, janë shembur me shpërthim të telekomanduar nga Reparti i Ushtrisë në Vau Dejës pas hartimit të planit të ndërhyrjes nga shtabi i emergjencave civile në Vau Dejës.

 

 

I pranishëm në këtë ndërhyrje përvec drejtuesve të repartit ushtarak në Vau Dejës ka qënë edhe Kryetari i Bashkisë Zef Hila i cili ka falenderuar stafin e ushtrisë për angazhimin dhe ndërhyrjen në kohë, e cila zgjidh një problem shqetësues për komunitetin.

 

 

Ndërhyrjet janë kryer në zonën e Vig Mnelës dhe në afërsi të qytetit të Vau Dejësit. Janë dy segmente rrugore të cilat tashmë janë të sigurta për banorët, ndërkohe që në këto zona cdo ditë rrezikoheshin edhe fëmijët e shkollave 9 vjecare.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Publiku thërret Luizin, Armaldo iu drejton mikrofonin: “Më fort, më fort…”

Këngëtari, Armaldo Kllogjeri, pas daljes së tij nga shtëpia...

Tre çiftet e horoskopit që kanë më shumë dashuri për pjesën tjetër të vitit 2023

Disa do të thonë se gjithçka është çështje kimie....

Vajza e Eli Fares “bishë” e vërtet, shfaqet nga vaska me shkumë

Ka mbi 125 mijë ndjekës në faqen e saj...

Shisnin kanabis pranë gjimnazit/ Arrestohet 20-vjeçari në Shkodër, tre të tjerë nën hetim

Një 20-vjeçar është vënë në pranga dhe tre të...