FEMRA, VLLAZNIA FITON 7-0 NDAJ JUBAN DANJA

Vllaznia në futbollin e femrave fitoi 7-0 ndaj Juban Danja, në përballjen derbi të Shkodrës. Vajzat kuqeblu dominuan lojën duke realizuar edhe 7 gola në këtë përballje.

 

 

Trajneri i Vllaznisë Nikolin Lekaj shprehet se ekipi i tij objektiv ka titullin kampion edhe këtë sezon

 

 

Këtë vit Vllaznia e femrave ka një të veçantë sepse ka në përbërjen e saj vajza të reja që janë bërë pjesë e formacionit të parë duke patur besimin e stafit teknik i cili kërkon që të mbështesë edhe elementin e ri duke menduar kështu për të ardhmen e skuadrës

 

 

Vllaznia aktualisht kryeson në vendin e parë bashkë me Tiranën, Kinostudion dhe Apoloninë me nga 12 pikë secila duke arritur katër fitore në katër ndeshjet e luajtura deri më tani.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Parashikimi i horoskopit nga Jorgo Pulla: Tetori, muaji kur dalin në pah skandalet

Astrologu Jorgo Pulla, ishte i ftuar në emisionin “Good...

Paratë e drogës pastrohen në ndërtim, Artan Hoxha publikon fotot…

Gazetari Artan Hoxha ka dhënë alarmin sa i takon...

Supa Fantastike që Nxit Rënien nga Pesha

Ushqyerja e shëndetshme dhe rënia nga pesha janë të...