PENGESAT ME TË CILAT HASEN ZJARRËFIKËSIT NË SHKODËR

Telefonatat e rreme që mbërrijnë në sallën operative të repartit zjarrfikës në shkodër po bëhen gjithmonë e më shqetësuese .

Drejtori I Shërbimit Zjarrëfikës këtu në Shkodër, Agron Dibra shprehet se këto raste janë denoncuar shpesh megjithatë nuk po marrin zgjidhje.

Ndërkohë një tjetër problematike mbeten dhe rrugicat e ngushta të qytetit të Shkodrës si dhe parkingjet dyshe. Pengesa këto për shërbimin zjarrëfikës.

Këto janë disa nga pengesat që shëbimi zjarrëfikës has pothuajse cdo ditë. mirëpo apelet e tyre shpesh herë kanë rënë në vesh të shurdhër .

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...