Artan Hoxha sulmon sërish mediat greke: Ja çfarë kanë fshehur

Gazetari investigativ, Artan Hoxha ka folur sërish në lidhje me ngjarjen e Bularatit ku RENEA ekstemistin Kostantinos Kacifas.

 

 

Duke folur gazetari Hoxha është shprehur se mediat greke kanë dhënë detaje që nuk i ka media shqiptar, ku kanë krijuar skenare me heronj, përsa i përket kësaj ngjarje.
Gazetari ndër të tjera ka shtuar se agjencitë e ligjzbatimit duhet të jepnin më shumë informacione, për të qartësuar çfarë ka ndodhur, por pa prishur hetimin.

 

 

“Ka një presion për shmangie të së vërtetës, në mediat greke ka skenarë të ndryshme që flasin për heronj. Mediat greke kanë dhënë disa detaje që si kemi ne. Agjencitë e ligjzbatimit japin informacion atje. Ndërsa këtu kemi një ngurtësim. Duhet dhënë çdo element që qartëson çfarë ka ndodhur”, tha Hoxha.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

ZJARR NE SHKODER, TYMI PUSHTON QYTETIN..

Tymi ka pushtuar gati gjithe qytetin e Shkodres. Flaket...

RAME LAHEJ DHE ALESSANDRO SAFINA KONCERT NË SHIROKË

Në pikën turistike të Shirokës, zëri brilant i tenorit...

Ata që po rithurin indet e një vendi të vuajtur

Herë pas herë duhet të kthejmë kokën dhe të...