Ndrenika i dëshiruar nga njerëzit, sepse ai i kërkon ata

Robert Ndrenika është nga artistët e pakët që u dëgjohet zëri. Ai ia ka arritur këtij misioni që nëpërmjet roleve që zgjedh të shprehet për gjendjen ku është skena dhe shoqëria shqiptare

Televizioni Ora News e ndoqi Ndrenikën në shfaqjen e fundit të dramës së Pirandelos “Mendohu Xhakomino”

I bën teatri njerëzit më të mirë? Ja Pirandeloja, për shembull, kur flet me anë të Robert Ndrenikës, në shfaqjen e fundit të dramës “Mendohu Xhakomino”.

Njerëzit e kërkojnë sepse edhe ai i kërkon ata. Pranon figura që mendon se iu duhen atyre. Midis të bukurës dhe të dobishmes, Ndrenika zgjedh.

Shkatërrimi i skenave të teatrit dhe durimit njerëzor, ulja e kërkesave tek nevojat bazike, u ka bllokuar artistëve rrugën për të qenë qytetarë të lirë.

U ndalohet të kenë një gjykim personal për artin që bëjnë dhe vendin ku jetojnë.

Të rinj që duhet të vrapojnë në 3 a 4 punë, të shesin fytyrën në televizion, të konsumojnë zërin pas kartonave.

Për të ardhur një ditë këtu, përballë një aktori si Ndrenika i cili gjëja që do të arrijë është zhdukja e distancës nga skena në publik.

Kur ndodh kthimi në shtëpi, gjatë orëve të natës që vrasin gjumin, përtërihet mendimi dhe zemërimi. Një cikël i natyrshëm opozitar nga artisti tek qytetari.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...