SHKODER, 1923: Shqiptarët të dëbuar nga serbo-malazezët nga Hoti, Gruda dhe Kastrati.

“Serbët kanë dëbuar shqiptarët nga fshatrat e Malsisë, shumë vrasje janë kryer dhe shumë vdekje kanë rezultuar.

 

 

Bagetitë janë vjedhur dhe furnizime ushqimore janë ndërprerë.

 

 

Serbët shpresojnë që duke bërë spatsrim etnik të shqiptarëve që ata pastaj mund të thonë së në keto troje nuk ka pasur etni shqiptare”.

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Kalaja e Shkodrës, më shumë vizitorë se Butrinti

Viti i fundit rezultoi të jetë një periudhë shumë...

Dy shenjat e horoskopit që do t’i kthejnë gjërat ashtu siç duan ata

Me Hënën te Peshqit dita fillon e qetë dhe...