LIGJI ANTIDUHAN NË SHKODËR, INSPEKTORËT ZBRESIN NË TERREN

Ardhja e stinës së vjeshtës ka bërë që Inspektoriati Shtetëror i Shëndetësisë të zbresë në terren në zbatim të ligjit antiduhan.

Kryeinspektorja e Shkodrës Arsida Tyli thotë se çdo ditë vendosen gjoba për ata që konsumojnë duhan në mjedise publike të mbyllura.

Inspektorët hasin në kundërshtinë e pronarëve shpesh herë ndërsa problem janë diskot e natës sepse bodigardët nuk lejojnë kontrollet.

Kontrolleve të Inspektoriatit të Shëndetësisë në Shkodër nuk do t’i shpëtojnë as institucionet të cilët na rast se gjenden me shkelje në ligjin antiduhan atëherë do të ndëshkohen me gjoba si të gjitha subjektet e tjera.

‘Më çove 3 muaj në burg! I ke duart me gjak!’ Kundërpërgjigjet kunata: Meritoje më shumë!

Razimi ka thirrur në “Shihemi në Gjyq” kunatën e tij, motrën e bashkëshortes, Diturien. Shkak është bërë shtëpia ku ata jetojnë në Rrushbull të...

SHTRENJTOHET ÇMIMI I GJELAVE NË SHKODËR, QYTETARËT: BLEJMË MË TË VEGJLIT

Nga Ketjola Gështenja   Gjeli është një nga ushqimet tradicionale të festës së Shën Kollit. Të shumtë kanë qënë qytetarët shkodranë të cilët kanë dalë për...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME

Ndahen 24 ditë pas dasmës, arsyeja e këtij çifti do u lërë pa fjalë…

Për Adrianon flitet sërish. Ish-ylli i Interit është ndarë...

Rrëfime rrëqethëse/ Vajzat shqiptare po martohen për para, ja si po funksionon ky biznes

“Piranjat” në Abc të moderuar nga Arilena Ara dhe...

(Video) Artistja shqiptare habit me rrëfimin: E kam blerë tokën ku do varrosem dhe …

Piktorja e njohur, Zake Prelvukaj, pas nje kohe te...