Vendosi këta përbërës rreth syve, ajo që i ndodh më pas është e pabesueshme!

Ai ka shumë veti, por me recetën e mëposhtme me pluhur shafrani do krijoni një ilaç të shkëlqyeshëm në shtëpi për të eliminuar rrathët e zinj poshtë syve.
Përbërësit:

½ lugë lëng limoni

1 lugë miell

1 lugë lëng domate

½ lugë gjelle pluhur shafrani

Përgatitja:

Përzieni përbërësit e mësipërm derisa të krijohet një masë homogjene. Aplikojeni këtë paste rreth syve tuaj dhe lëreni atë për 10 minuta.

Pastaj, laje zonën rreth syve me ujë të ftohtë.

Ju gjithashtu mund të përzieni shafran pluhur me lëngun e ananasit dhe ta aplikoni atë në rrathet e errëta rreth syve tuaj. Lëreni atë për 10 minuta dhe pastaj lani fytyrën.

TE TJERA