Vendosi këta përbërës rreth syve, ajo që i ndodh më pas është e pabesueshme!

Ai ka shumë veti, por me recetën e mëposhtme me pluhur shafrani do krijoni një ilaç të shkëlqyeshëm në shtëpi për të eliminuar rrathët e zinj poshtë syve.
Përbërësit:

½ lugë lëng limoni

1 lugë miell

1 lugë lëng domate

½ lugë gjelle pluhur shafrani

Përgatitja:

Përzieni përbërësit e mësipërm derisa të krijohet një masë homogjene. Aplikojeni këtë paste rreth syve tuaj dhe lëreni atë për 10 minuta.

Pastaj, laje zonën rreth syve me ujë të ftohtë.

Ju gjithashtu mund të përzieni shafran pluhur me lëngun e ananasit dhe ta aplikoni atë në rrathet e errëta rreth syve tuaj. Lëreni atë për 10 minuta dhe pastaj lani fytyrën.

Tre vite kanë kaluar nga tërmeti 26 nëntorit/ Rrëqeth Luljeta Bozdo me rrëfimin

Shënohet 3 vjetori i tërmetit i 26 nëntorit:   Luljeta Bozdo në një intervistë në Ora News me gazetaren Siklajda Shorja u kthye pas në kohë...

Elvana Gjata tregon më shumë seç duhet, merr kritika: Zëri çfarë lidhje ka me atë veshje…? FOTO

Elvana Gjata është një këngëtaret më të kërkuara brenda dhe jashtë territoreve, ku ka shqiptarë. Këtë javë, ajo ndodhet në Gjermani dhe ka dhënë...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

NA NDIQNI NE INSTAGRAM

Te tjera
LAJME