ZJARR NË PARKUN KOMBËTAR TË THETHIT, DYSHOHET PËR ZJARRVËNIE TË QËLLIMSHME

505

Një zjarr ka rënë në Parkun Kombëtar të Thethit. Burime bëjnë me dije se dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Në vendngjarje kanë shkuar punonjësit e sherbimitpyjor dhe ata të zonave të mbrojtura që po tentojnë të shuajnë flakët.

Mësohet se zjarri ka rënë që para një ore, ndërsa largesia e madhe nga Shkodra dhe rruga veshtireon shkuarjen e zjarrefikeseve.

Zjarri ka rene ne pjese malore dhe po tentohet te shuhet me mjete rrethanore.