OPOZITA MBLEDHJE TË JASHTËZAKONSHME NË SHKODËR

Opozita nuk do të marrë pjesë në fillimin e sesionit të ri parlamentar. Ky është vendimi që është marrë nga mbledhja e kryetarit të PD-së, Lulzim Basha me aleatët e tij. Mësohet se ata do të udhëtojnë drejt Shkodrës ku në 3 muajt e fundit janë shënuar 6 vrasje mafioze.

Në mbledhjen e paradites, kreu demokrat Lulzim Bashas ka bërë një përmbledhje të gjithë situatës politike duke theksuar se çmontimi i lidhjeve të krimit që sipas tij ka qeveria dhe zyrtarë të lartë do të jetë fokusi i opozitës.

Basha u ka kërkuar deputetëve që kjo vëmendje të mos shfokusohet nga asnjë zhvillim tjetër.Basha ka thënë gjithashtu se në fokus të opozitës do të jetë denoncimi i rasteve korruptive dhe inisiativa ligjore.

Një prej tyre është amendimi i ligjit anti-mafia.Në orën 13, Basha ka thirrur një mbledhje me aletatët kryesorë edhe pse disa prej tyre si Ndoka dhe Mediu ishin dhe gjatë mbledhjes së grupit parlamentar.

Përfaqësues të Opozitës pritet që të zhvillojnë një mbledhje të jashtëzakonshme në Shkodër pasditen e sotme si mesazh qëndrese kunder krimit

Lorenci tregoi se ka pasur lidhje me Keisin, Sabiani e degjeneron: Njeri që do vëmendje

Mbrëmjen e sotme u zbulua nga vetë Lorenci se ka pasur një lidhje mes tij dhe Keisit para hyrjes në Big Brother.   Ky lajm ka...

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat e bardha në thonj mund të kenë shkaqe të ndryshme. Disa prej tyre janë sëmundje,...

Shperndaje ketë postim:

spot_imgspot_img

- PUBLICITET -

Aktualitet

Te tjera
LAJME

Çfarë nënkuptojnë pikat e bardha në thonj: Sëmundjet dhe…

Ja cilat janë barnat që mund ta shkaktojnë problemin   Njollat...

E habitshme…/ Enkel Demi e thotë troç: Po më çajnë k…

Gazetari dhe shkrimtari i mirënjohur Enkel Demi, i ftuar...

Ilir Shaqiri flet për Luiz Ejllin: Ka qetësinë time dhe batutat e Donaldit dhe duhet ta f…

Ilir Shaqiri ishte i ftuar në emisionin “Më lër...