HYRJESHKODËRFOTOFOTOT/ “Zbor pa bukë, lakuriq në dëborë”, si ishte ushtria e Enver...

FOTOT/ “Zbor pa bukë, lakuriq në dëborë”, si ishte ushtria e Enver Hoxhës gati të sfidonte edhe… Amerikën

Zbor pa buke, lakuriq ne debore, me devotshmeri te larte e grate me te forta se burrat.

Jane vetem disa percaktime qe te sjellin ne mend ushtrine e dikurshme, ate te ish diktatorit Enver Hoxha me sloganin e njohur, gjithmone gati per te mposhtur armikun dhe imperializmin amerikan. Me poshte disa foto nga ushtria e asaj kohe, postuar nga Tema:

TE TJERA

spot_img